Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ταξιδι ελλαδα-αυστραλια

    καλησπέρα παιδιά ο σύζυγος ειναι ήδη Μελβούρνη εδω και 4 μήνες εγώ θα πάω για ένα μήνα... δυστυχώς ακόμη δεν μπορώ να πάω μόνιμα λόγου visa's ταξιδεύω 18 Δεκεμβρίου απο Ελλάδα...

    Υπάρχει κάποιος που φεύγει την ίδια μερά για παρέα???

    πετάω με Εtihad αν κάποιος είχε την εμπειρία ας με κατατοπήσει λίγο

    Ευχαριστώωωωωω

    Comment


      Παιδια ξερει κανεις αν μπορεις να αγορασεις επιπλεον κιλα απο etihad? ας πουμε ισοδυναμα με ακομα μια βαλιτσα 30 κιλων?
      Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

      Comment


        Originally posted by FarfyFfs View Post
        Παιδια ξερει κανεις αν μπορεις να αγορασεις επιπλεον κιλα απο etihad? ας πουμε ισοδυναμα με ακομα μια βαλιτσα 30 κιλων?
        εδω εχει πληροφοριες¨
        Baggage allowances and charges
        συγκεκριμενα κατω κατω στο πινακακι:
        απο ζωνη 2: ευρωπη σε ζωνη 3 αυστραλια= 45 δολαρο το κιλο--->30 κιλα *45 δολαρια=1350 δολαρια αρα καλυτερα να φτιαξεις κανα πακετο με μεταφορικη

        Comment


          Originally posted by FarfyFfs View Post
          Παιδια ξερει κανεις αν μπορεις να αγορασεις επιπλεον κιλα απο etihad? ας πουμε ισοδυναμα με ακομα μια βαλιτσα 30 κιλων?
          Χθές που πλήρωσα το εισιτήριο για Μελβούρνη, στο πρακτορείο, μου είπαν ρητά πως για κάθε επιπλέον κιλό είναι 50 ευρώ, άρα μάλλον η μόνη λύση είναι κάποια μεταφορική...

          Comment


            Originally posted by pmav View Post
            Χθές που πλήρωσα το εισιτήριο για Μελβούρνη, στο πρακτορείο, μου είπαν ρητά πως για κάθε επιπλέον κιλό είναι 50 ευρώ, άρα μάλλον η μόνη λύση είναι κάποια μεταφορική...
            εισαι ετοιμος λοιπον ε???αντε καλη αρχη...και ολα να σου πανε κατ'ευχην!!!ααααα...και καλη ανταμωση!!!!!pantamazi_

            Comment


              Originally posted by alkat View Post
              εισαι ετοιμος λοιπον ε???αντε καλη αρχη...και ολα να σου πανε κατ'ευχην!!!ααααα...και καλη ανταμωση!!!!!pantamazi_
              Έτσι λέω, ελπίζω όλα να πάνε καλά, και μου εύχομαι να βρω σύντομα δουλειά και σπίτι για να μπορέσει να έρθει να με βρει και η σύζυγός μου...

              Comment


                καλη αρχη pmav!!!

                Comment


                  Originally posted by pmav View Post
                  Χθές που πλήρωσα το εισιτήριο για Μελβούρνη, στο πρακτορείο, μου είπαν ρητά πως για κάθε επιπλέον κιλό είναι 50 ευρώ, άρα μάλλον η μόνη λύση είναι κάποια μεταφορική...
                  Προσοχή εγώ είχα πληρώσει περίπου 32 ευρώ το κιλό...με παζάρια καμια 270 ευρώ ειχα δώσει!
                  Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                  Comment


                    Ναι τα διαβασα κ εφριξα λιγο, πιθανοτατα 8α καταληξω σε μεταφορικη για καποια πραγματα , απλα δεν ηθελα τοσο συντομα. Σας ευχαριστω για τις απαντησεις ^^. Επισης να ρωτησω και κατι ακομα. Καπου ειχα διαβασαει οτι καποιοι που ταξιδευανε απο Θεσσαλονικη αντιμετωπισανε προβλημα με τα κιλα, ενω οι εταιρειες etihad emirates etc δινανε 30 κιλα , η εταιρεια που εξυπηρετουσε την πτηση θεσνικη Αθηνα τους εβαλε να πληρωσουν υπερβαρο παρολο που το εισητηριο ηταν για 30 κιλα, γτ λεει η πολιτικη της Aegean ειναι για 23 κιλα Οο πως γινετια αυτο ρε παιδια????????
                    Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                    Comment


                      Originally posted by emma86 View Post
                      καλη αρχη pmav!!!
                      Thanks Emma86

                      Comment


                        Originally posted by FarfyFfs View Post
                        Ναι τα διαβασα κ εφριξα λιγο, πιθανοτατα 8α καταληξω σε μεταφορικη για καποια πραγματα , απλα δεν ηθελα τοσο συντομα. Σας ευχαριστω για τις απαντησεις ^^. Επισης να ρωτησω και κατι ακομα. Καπου ειχα διαβασαει οτι καποιοι που ταξιδευανε απο Θεσσαλονικη αντιμετωπισανε προβλημα με τα κιλα, ενω οι εταιρειες etihad emirates etc δινανε 30 κιλα , η εταιρεια που εξυπηρετουσε την πτηση θεσνικη Αθηνα τους εβαλε να πληρωσουν υπερβαρο παρολο που το εισητηριο ηταν για 30 κιλα, γτ λεει η πολιτικη της Aegean ειναι για 23 κιλα Οο πως γινετια αυτο ρε παιδια????????
                        Αν κλείσεις Αθήνα Μελβούρνη μέσω Etihad, μπορείς να πάρεις 30 κιλά. Αν κλείσεις επιπλέον Αθήνα-Θεσ/νίκη αυτή η πτήση θα έχει 23 κιλά μονο. Αν τέλος, τα κλέίσεις μέσω Etihad αλλά συμπεριλάβεις και Θεσ/νίκη, το εισιτήριο θα έχει κωδικούς Ολυμπιακής και δεν θα πάρεις τα επιπλέον κιλά. Εμείς επειδή μέναμε 2 ώρες από αθήνα αλλα πετάξαμε από Θεσ/νίκη, άφησα 2 βαλίτσες να μου τις φέρει στο αεροδρόμιο ένας φίλος.
                        Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                        Comment


                          Originally posted by leyteris77 View Post
                          Αν κλείσεις Αθήνα Μελβούρνη μέσω Etihad, μπορείς να πάρεις 30 κιλά. Αν κλείσεις επιπλέον Αθήνα-Θεσ/νίκη αυτή η πτήση θα έχει 23 κιλά μονο. Αν τέλος, τα κλέίσεις μέσω Etihad αλλά συμπεριλάβεις και Θεσ/νίκη, το εισιτήριο θα έχει κωδικούς Ολυμπιακής και δεν θα πάρεις τα επιπλέον κιλά. Εμείς επειδή μέναμε 2 ώρες από αθήνα αλλα πετάξαμε από Θεσ/νίκη, άφησα 2 βαλίτσες να μου τις φέρει στο αεροδρόμιο ένας φίλος.
                          Λευτερη να σαι καλα ^^ πραγματικα, νομιζω θα παθαινα υστερια αν το συνειδητοποιουσα στο αεροδρομιο κατι τετοιο και θα πλανταζα :p Δηλαδη εν ολιγις συμφερει να φυγουμε απο Αθηνα για να μην μπαινουμε σε τετοιες διαδικασιες. τελεια :D
                          Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                          Comment


                            #ΟpGreekAirlines οι Anonymous κατά των Ελληνικών Αεροπορικών εταιριών

                            Comment


                              World's safest airlines named.

                              Safest airlines | World's safest airlines for 2012 named | Finnair

                              JACDEC SAFETY RANKING 2012

                              Comment

                              Working...
                              X