Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    sorry gia ta greeklish. den exo ellinikous xaraktires. kalispera eimai sto sydney edo kai ena mina. ta aglika mou den eina toso kala pou na mporo na synenoitho. psaxno gia otidipote douleia. opoios gnorizei kati as mou pei. thanks

    Comment


      Καλησπέρα και πάλι, στα πατριωτάκια που είναι κάτω αλλά και εδώ και παλεύουνε..
      Να ενημερώσω πως έχω κλείσει εισητήρια και φτάνουμε Μελβούρνη 27/5 στις 18:10 με την ETIHAD πετάμε, και θα ήθελα εδώ να ρωτήσω όσους ταξίδεψαν με αυτή την εταιρεία να μου πουν πως ήταν το ταξίδι τους..
      Όπως έχω ξαναπεί κατεβαίνω με την γιαγιά μου και μέχρι τώρα δεν έχουμε βρεί κάποιο σπίτι να μείνουμε, θα σας ήμουν πάρα πολύ ευγνώμων αν γνωρίζετε για κάποιο σπίτι ή bungalow ή δωμάτιο που μπορεί να μας φιλοξενήσει ή να νοικιάσουμε στην αρχή της περιπέτειας αυτής, κοντά στις υπηρεσίες που θα πρέπει να τρέξουμε (παρά να τα δώσω σε κάποιο ξενοδοχείο που είναι ακριβότερα) και ύστερα κοιτάω για ένα σπιτάκι..
      Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι και συνεχίστε αυτή την τρομερή δουλειά που κάνετε όλοι σας!! and

      Comment


        Να ενημερώσω πως έχω κλείσει εισητήρια και φτάνουμε Μελβούρνη 27/5 στις 18:10 με την ETIHAD πετάμε, και θα ήθελα εδώ να ρωτήσω όσους ταξίδεψαν με αυτή την εταιρεία να μου πουν πως ήταν το ταξίδι τους..
        πετάμε με την ίδια πτήση σε 9 μέρες οταν φτάσουμε με το καλό θα μπω να σε ενημερώσω πως ήταν

        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          φιλε μου αντωνη γεια σου,εγω ηρθα με την ETHIHAD ΠΡΙΝ 10 ΜΕΡΕΣ,αρκετα καλη εταιρια,πολυ καλη πτηση,καλο και το φαγητο...εγω εχω βρει ενα δωματιο και δινω 170 τη βδομαδα,με ολα πληρωμενα...αυτη η κατηγορια ειναι η πιο φθηνη...τωρα ψανω για δουλεια...

          Comment


            δικιο εχει φιλε μου,αλλα αν δεν εχεις βγαλει ακομα βιζα,εστω και φοιτητικη,πως να ψαξεις???δεν θα σε παρει κανεις αυστραλος,ενω ελληνας,που ξερει τι και πως,θα σε παρει,ισως να σε εκμεταλευθει βεβαια,αλλα ολα στο προγραμμα ειναι...δυστυχως υπαρχουν και τετοιοι,παντου,αυτο παει στον ayssie,εμεις θελουμε δουλεια εχεις δικιο σε αυτο,εμεις πρεπει να τρεξουμε,αλλα ειναι λιηγο περιεργα εδω τα πραγματα

            Comment


              φιλε γαζιοτη,βρηκες κατι???και γω ψαχνω αμμεσα για κατι...μενω clayton,3 λεπτα απο το monash university,πες κατι ειτε βρηκες ειτε οχι,ευχαριστω

              Comment


                Originally posted by manosK View Post
                Australian διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά αν δεν έχεις κάποιο πτυχίο και έχεις κάποια χρόνια εμπειρία σε trades νομίζω μπορείς να απευθυνθείς στο εκεί εκπαιδευτικό σύστημα και με κάποια λίγα μαθήματα μπορείς να πάρεις κάποιο qualification που σε βοηθάει να βρεις κάποια δουλειά. Είναι έτσι?
                και γνωστο να σε σπρωξει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                Comment


                  χαιρετω ολους τους ελληνες και ελληνιδες, με λενε γιαννη, ειμαι 36, ειμαι 2 βδομαδες στη μελβουρνη, μενω clayton.....εχω δουλεψει, οικοδομη, τζακια, πλακακια, μαρμαρα, μπετα, εχω γυρισει την μιση ευρωπη με νταλικα, εχω δουλεψει σε 4αξονα, μπαζαδικα, νταλικες με ανατροπη, εχω εργαστει σαν εργοδηγος σε τεχνικη εταιρια, ξερω να χειριζομαι κλαρκ, μπομπκατ, εχω δουλεψει σε αποθηκη,αποθηκαριος,εχω πολυ ορεξη για δουλεια... εχω φοιτητικη βιζα, οποιος ξερει κατι η θελει κατι σχετικο, παρακαλω πολυ ,να εοικοινωνησει, εννοειται οτι και αλλη δουλεια να υπαρχει, ειπαμε ορεξη για δουλεια υπαρχει... ευχαριστω

                  Comment


                    Γεια σας παιδια!Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει μια καλη εφημεριδα για ευρεση εργασιας στο Σιδνευ?

                    Comment


                      Για όσους έχουν τις προϋποθέσεις: Open Universities Australia - Security, Terrorism & Counter-terrorism
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        δωματιο προς ενοικιαση

                        Εχουμε δωματιο για νοικιασμα στο Bankstown,για πληροφοριες τηλ 0481276699 Τεο και 0402705060 Χρηστος
                        η τιμη ειναι συζητησιμη

                        Comment


                          Greek Pastry chefs needed asap for new zaharoplasteion (patisserie)
                          Pls ctc 0403 278 798 John or Nektarios 0419 436 860 pls ring asap as work will be availble now

                          Comment


                            [QUOTE=australian;66838]Greek Pastry chefs needed asap for new zaharoplasteion (patisserie)
                            Pls ctc 0403 278 798 John or Nektarios 0419 436 860 pls ring asap as work will be availble now
                            [/Q
                            δοκιμαστη θελουν????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                            Comment


                              [QUOTE=κωστας γαργαλιανοι;66852]
                              Originally posted by australian View Post
                              Greek Pastry chefs needed asap for new zaharoplasteion (patisserie)
                              Pls ctc 0403 278 798 John or Nektarios 0419 436 860 pls ring asap as work will be availble now
                              [/Q
                              δοκιμαστη θελουν????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                              Κωστα κρατησε μου την θεση ερχομαιιιιιιιιιιιιιιιιι
                              Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                              Comment


                                Originally posted by Theodoros Kizilis View Post
                                Εχουμε δωματιο για νοικιασμα στο Bankstown,για πληροφοριες τηλ 0481276699 Τεο και 0402705060 Χρηστος
                                η τιμη ειναι συζητησιμη
                                δωσε μου περισσοτερες πληροφοριες αν μπορεις σε παρακαλω.
                                Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                                Comment

                                Working...
                                X