Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ..
    ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΑΥΤΡΑΛΙΑΝΗΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑΣ!!!!
    ΕΚΑΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΚΡΑΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 5 ΣΥΝΟΛΙΚΑ SESSION ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 9.30
    ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΥΠΩΜΕΝΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΜΕ BAR CODΕ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ Η ΑΔΕΙΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!!!
    ΕΠΙΣΗΣ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΖΕΤΕ
    ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΠΑΩ
    ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ

    Comment


      Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
      Ναι είναι Μηχανικός!
      ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ..ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ..

      Comment


        καλημέρα,
        παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum συστηματικά και την εξέλιξη της συζήτησης την βρίσκω ενδιαφέρουσα και χρήσιμη -οκ, κάποιες φλυαρίες είναι αναπόφευκτες-.
        όσο οι μέρες λιγοστεύουν και οι προσκλήσεις πάνε στα επαγγέλματα που αναφέρθησαν, υπάρχουν πλέον σοβαρές ενδείξεις ότι η διημερίδα υπερτιμήθηκε.
        Εγώ δεν βλέπω κανένα σοβαρό ενδιαφέρον για γιατρούς, μηχανικούς πολυτεχνείου και επιστήμονες υψηλού μορφωτικού επιπέδου, οι οποίοι με την σειρά τους έχουν απαιτήσεις για αποδοχές και πρόοδο.
        Και για να προλάβω τα σχόλια: οι περιπτώσεις που ανήκουν στηνπαραπάνω κατηγορία και πήραν πρόσκληση είναι πολύ λίγες για να επιβεβαιώσουν το αντίθετο.

        Comment


          Σαββατο πρωι???ΧΧμμμ αυτο ανατρεπει τις εκτιμησεις μας.Σημερα πηρε κανεις τιποτα???
          Εγω παντως ακομα οχι κ μαλλον δεν προκειτε.

          Comment


            Σε μενα τιποτα ακομα.Αλλα αφού δεν πιάνω τους 65 βαθμους για να κανω αίτηση για visa, τι να περιμένω;

            Comment


              απογοήτευση...

              Comment


                Originally posted by ecot View Post
                καλημέρα,
                παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum συστηματικά και την εξέλιξη της συζήτησης την βρίσκω ενδιαφέρουσα και χρήσιμη -οκ, κάποιες φλυαρίες είναι αναπόφευκτες-.
                όσο οι μέρες λιγοστεύουν και οι προσκλήσεις πάνε στα επαγγέλματα που αναφέρθησαν, υπάρχουν πλέον σοβαρές ενδείξεις ότι η διημερίδα υπερτιμήθηκε.
                Εγώ δεν βλέπω κανένα σοβαρό ενδιαφέρον για γιατρούς, μηχανικούς πολυτεχνείου και επιστήμονες υψηλού μορφωτικού επιπέδου, οι οποίοι με την σειρά τους έχουν απαιτήσεις για αποδοχές και πρόοδο.
                Και για να προλάβω τα σχόλια: οι περιπτώσεις που ανήκουν στηνπαραπάνω κατηγορία και πήραν πρόσκληση είναι πολύ λίγες για να επιβεβαιώσουν το αντίθετο.
                Ετσι απλα για να συνεχισω το διαλογο... Πιστευετε οτι γιατροι, δικηγοροι, αποφοιτοι πολυτεχνειου, με βαρια πτυχια κλπ να εχουν ως πρωτη επιλογη τη μεταναστευση; Επειδη εχουν λοιπον μορφωση και ειναι ικανοι, βασιζονται στα προτερηματα τους μηπως σπασει ο διαολος το ποδαρι του και πετυχουν κατι καλο εδω. Θελω να πω πως πολλοι απο αυτους θα εχουν οικογενειες, υποχρεωσεις και θα ειναι αρκετα δυσκολο να σκεφτουν τη μεταναστευση. Ομως οσοι το σκεφτονται δειλα δειλα, η εκτιμηση η δικη μου ειναι να αρχισουν να το σκεφτονται ζεστα ζεστα γιατι προκοπη στο τοπο μας, δε βλεπω.

                Comment


                  καλησπερα!ξερει κανεισ μεχρι ποτε θα στελνουν προσκλησεις?υπαρχουν ακομα κενες θεσεις?

                  Comment


                    Originally posted by efthymios View Post
                    απογοήτευση...
                    Καμία απογοήτευση efthymios!!! Καμία μα καμία! Ξέρεις πολύ καλα πόσα απίδια πιάνει ο σάκος (εσυ) και δεν περιμένεις κανένα event να στο πιστοποιήσει είτε θετικά είτε αρνητικά.

                    Comment


                      ακομα τιποτα...τελικα μηχανικους κ αυτοματιστε ηθελε μονο;

                      Comment


                        Originally posted by nunki View Post
                        Ετσι απλα για να συνεχισω το διαλογο... Πιστευετε οτι γιατροι, δικηγοροι, αποφοιτοι πολυτεχνειου, με βαρια πτυχια κλπ να εχουν ως πρωτη επιλογη τη μεταναστευση; Επειδη εχουν λοιπον μορφωση και ειναι ικανοι, βασιζονται στα προτερηματα τους μηπως σπασει ο διαολος το ποδαρι του και πετυχουν κατι καλο εδω. Θελω να πω πως πολλοι απο αυτους θα εχουν οικογενειες, υποχρεωσεις και θα ειναι αρκετα δυσκολο να σκεφτουν τη μεταναστευση. Ομως οσοι το σκεφτονται δειλα δειλα, η εκτιμηση η δικη μου ειναι να αρχισουν να το σκεφτονται ζεστα ζεστα γιατι προκοπη στο τοπο μας, δε βλεπω.
                        το πιστεύω, γιατί είμαι σε αυτή την κατηγορία (όπως και ο σύζυγος και φίλοι που εκαναν επίσης αιτήση) με δουλειά . Ως τώρα κανείς μας δεν ελαβε πρόσκληση.
                        Πιάνω τους απαιτούμενους πόντους -65-, στο σχετικό τεστ για βίζα.
                        Η προοπτική της Αυστραλίας είναι δελεαστική εφόσον συνδυάζεται με πρόοδο και ποιότητα ζωής, εδώ είναι ξεκάθαρο πώς θα εξελιχθούν οι καταστάσεις.
                        Πάντως ο Poltergeist έβαλε τα πράγματα στην σωστή διάσταση.

                        Comment


                          Originally posted by ecot View Post
                          καλημέρα,
                          παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum συστηματικά και την εξέλιξη της συζήτησης την βρίσκω ενδιαφέρουσα και χρήσιμη -οκ,.........
                          1,παιρνουν οσους χρειαζονται ,οπου χρειαζονται και προφανως επιλεγουν απο μια πληθωρα βιογραφικων
                          2,αν δηλωσαν 1000 μηχανικοι και 1000 γιατροι(προφανως χωρις ειδικοτητατα)μαλλον θα παρουν αυτους καλυπτουν καποιες ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ
                          3,οποιος ειναι μηχανικος η γιατρος δεν του βγαζουν και κατευθειαν εισητηριο.................
                          4.και για να ξεκαθαριζουμε λιφο το μυαλο μας πιο πολλες πιθανοτητες εχεις να πας σαν ειδικος και οχι σα;ν γενικος............αρα ολοι οι μηχανικοι και γιατροι δεν καλυπτουν προυποθεσεις.....
                          5,διακρινω μια επαρση σχετικα με μηχανικους και γιατρους.......αλλα η ζωη ειναι πιο απλη .....θελουν τζαμαδες ξυλουργους,ηλεκτρολογους,υδραυλικους και λοιπες παραγωγικες μοναδες και οχι διεκπαιρεωτες τελειωμενων καταστασεων...........
                          6,συμβιβαζομαστε με την ιδεα οτι οι ανθρωποι αυτοι ξερουν τα θελω τους και δεν παρεκλινουν κατ ελαχιστο και για κανεναν
                          7,δεν ξερουμε ποσους καλεσαν, τι ειδικοτητες διαλεξαν , οποτε δεν μπορουμε να εξαγουμε συμπερασμα για τις επιλογες τους
                          ΟΠΟΤΕ

                          Comment


                            Ηρθε σε κανέναν άλλο πρόσκληση?

                            Comment


                              τι γίνεται ρε παιδιά , μόνο σε έναν στείλαν τελικά πρόσκληση?

                              Comment


                                Δείτε τι πραγματικά γίνεται στο event
                                The Department of Immigration and Citizenship is hosting the Skills Australia Needs Expo in London on 11 and 12 September 2010.For more information please vi...

                                Comment

                                Working...
                                X