Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δηλώστε εδώ όσοι λάβατε Πρόσκληση γιά Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πάντως απόψε ύπνο δεν έχει... άχ αυτό το mail...

    Comment


      Οι Αλβανοί που ηρθαν εδώ έκαναν δουλειές που δεν κάναμε εμείς σαν Έλληνες. Εισαι διατεθειμένη να πλενεις σκάλες , πιάτα να δουλεύεις σε χωράφια? Εδώ γιατί δεν το κάνεις ?

      Comment


        Originally posted by gathan001 View Post
        Τότε γιατί ψαχνεσαι να φύγεις enya?
        Για να γίνω ...Αλβανή στην Αυστραλία, δεν στο έγραψα;;

        Comment


          Νόμιζα ότι μιλάμε σοβαρά

          Comment


            Originally posted by gathan001 View Post
            Μου το είπε γιος βουλευτή όσο για το post το σβήνω άμα θες .Δεν νομίζω να εβρισα και κανέναν μη με φάτε κιόλας ? σας έθιξα την πατρίδα σας ? Γιατί τόση εχθρικοτητα ακόμα Έλληνες είμαστε
            Παραμύθι του γιού για να δείξει ότι ο μπαμπάς είναι στα μέσα και στα έξω...
            Γνωστό ελληνικό κόλπο ...

            Comment


              Originally posted by gathan001 View Post
              Οι Αλβανοί που ηρθαν εδώ έκαναν δουλειές που δεν κάναμε εμείς σαν Έλληνες. Εισαι διατεθειμένη να πλενεις σκάλες , πιάτα να δουλεύεις σε χωράφια? Εδώ γιατί δεν το κάνεις ?
              Γιατί να πλένω σκάλες; Πτυχία δεν έχω; Επίσης εστίασες λάθος. Δεν αναφέρθηκα στο είδος της δουλειάς αλλά στο αποτέλεσμα που πέτυχαν. Στο κάτω κάτω της γραφής, άλλοι μπορούν κι άλλοι όχι. Αν δεν μπορείς, δεν το κάνεις... Τι νόημα έχει να το φτήνεις;

              Comment


                Μακάρι Australian ίσως τότε να έχω και γω ελπίδες για πρόσκληση

                Comment


                  Enya σου εύχομαι τα καλύτερα

                  Comment


                    Originally posted by gathan001 View Post
                    Μακάρι Australian ίσως τότε να έχω και γω ελπίδες για πρόσκληση
                    σου το εύχομαι και σε εσένα και σε όλους!!

                    Comment


                      3 παιδιά, δουλεύω μια ζωή...απ τα 10 μου στα καπνά, κοντά στον πατέρα μου και απ τα 20 με τη δικιά μου επιχείρηση. Πότε δεν υπολόγισα σε ''επιχορηγήσεις'', σε όποια βοήθεια από ''βολευτές'' ή άλλα κομμάτια του ελληνικού συστήματος, πάντα, όπως πολλοί άλλοι από μας που θέλουμε τώρα να φύγουμε, προσπαθούσα με τις δικές μου δυνάμεις να πάω μπροστά. Πίστευα στη χώρα μου και την αγαπούσα....μα έκανε ότι ήταν δυνατό να με διώξει!!!Θα ήταν σα να καταδικάζω τα παιδιά μου να ζήσουν όσα έζησα και εγώ εδώ......ΟΧΙ!!!!! ΣΤΟΧΟΣ Η ΕΛΠΙΔΑ!!!!!
                      Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                      Comment


                        Παιδιά πού ωραία σχόλια και απόψεις διαβάζω αλλά έχουμε ξεφύγει από το θέμα του post με τις φυτιλιές που μας άναψε o Gathan001. Το θέμα του Post είναι άλλο!!!

                        Comment


                          Αντρικό η ελπίδα πεθαινει τελευταία γι αυτό καλή σου επιτυχία εαν δε γίνει τίποτα με την Αυστραλία έχει κι αλλού πορτοκαλιές που λέει και ο λαός άλλα θέλει πολλή προσπάθεια

                          Comment


                            Σορρυ για τα φυτίλια επανέρχομαι ΔΕΝ πήρα ακόμη το άτιμο το mail έστω και αυτό της απόρριψης .

                            Comment


                              Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                              Παιδιά πού ωραία σχόλια και απόψεις διαβάζω αλλά έχουμε ξεφύγει από το θέμα του post με τις φυτιλιές που μας άναψε o Gathan001. Το θέμα του Post είναι άλλο!!!
                              Δεν πειράζει,έτσι κι αλλιώς σε μία εβδομάδα το thread θα είναι για το χρονοντούλαπο της ιστορίας...
                              Θα γίνει το event το Σαββατοκύριακο και μετά τέλος.

                              Comment


                                Originally posted by vpappas
                                Διαβάστε κάνουν και οι aliens μεταναστευσή....

                                http://www.myaustralianimmigration.c...thens-embassy/
                                Με αφορμή το παραπάνω σχόλιο να επισημάνουμε το εξής:

                                Δεν κάνει διαχωρισμό το Αυστραλέζικο κράτος, στους κατόχους διαβατηρίων άλλων χωρών. Ακόμα και οι Άγγλοι και οι Καναδοί που λόγω κοινοπολιτείας ίσως θα νομίζαμε οτι έχουν ευνοϊκότερους όρους μετανάστευσης, είναι στις ίδιες διαδικασίες με κατόχους Ελληνικών, Αλβανικών, Σουηδικών ή διαβατηρίων Η.Π.Α. και ούτω καθ΄εξής.

                                Το μόνο που έχουν περισσότερο κάποιοι κάτοχοι συγκεκριμένων διαβατηρίων είναι η Holiday Visa που μέχρι τώρα, ακόμα δεν έχουν πρόσβαση οι κάτοχοι Ελληνικού διαβατηρίου. Σύντομα όμως θα αλλάξει και αυτό.

                                Τώρα μιλάμε για κατόχους διαβατηρίων γιατι οι εθνικότητες εδώ δεν διαχωρίζονται, και αποτελούν ενα πολύχρωμο μωσαϊκό εθνοτήτων που αποτελούν την Αυστραλέζικη κοινωνία. Εδώ θα πρέπει να μάθουμε να αναφερόμαστε στους Σκοπιανούς σαν Μακεδόνες π.χ. γιατι έτσι είναι αναγνωρισμένοι παντού εκτός απο το εσωτερικό της πατρίδας. Πρέπει να έρθουμε εξω για να καταλάβουμε το μέγεθος της προδοσίας των πολιτικών μας.

                                Με την ευκαιρία καλή επιτυχία στους αναμένοντες απάντηση, υπομονή και επιμονή γιατι ακόμα και η μη πρόσκληση στο event δεν είναι μια πόρτα που έκλεισε αλλά μια ευκαιρία για προσωπική έρευνα και διάβασμα ώστε να βγάλει κάποιος άκρη πως θα μεταναστεύσει, εφόσον το έχει πάρει απόφαση.

                                Και κλείνουμε υπενθυμίζοντας οτι δεν είναι απαραίτητο να δίνει κανείς άλλοθι σε κανέναν, ούτε στον εαυτό του ούτε σε άλλον, γιατί έχει πάρει την απόφαση να μεταναστεύσει. Ας συγκεντρώσει καλύτερα τις δυνάμεις του στο δύσκολο έργο που έχει παρά να αναλώνεται σε ανούσιες συζητήσεις.
                                Καλή δύναμη πατριώτες.
                                Υπομονή και επιμονή patriotes.

                                Comment

                                Working...
                                X