Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με το IELTS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by alkioni View Post


    θεμα εκθεσης, η αδεια μητροτητας και αν τα πλεονεκτηματα υπερτερουν των μειονεκτηματων. i think i did it, but i have to wait for the results!!!!!!!

    ευχαριστω ολους για τις ευχες και την θετικη ενεργεια
    Ο τομέας σου! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!

    Comment


      Originally posted by alkioni View Post


      θεμα εκθεσης, η αδεια μητροτητας και αν τα πλεονεκτηματα υπερτερουν των μειονεκτηματων. i think i did it, but i have to wait for the results!!!!!!!

      ευχαριστω ολους για τις ευχες και την θετικη ενεργεια
      Μακαρι!!!!!Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!

      Comment


        erwthsh gia spoudes

        καλησπερα σε ολους!κ ευχαριστω ολους οσους δινουν τις πληροφοριες τους γιατι ειλικρινα στην μαυριλα μου κ στην απαισιοδοξια μου,υπαρχει εστω το οραμα για κατι καλυτερο!ειμαι φυσικοθεραπευτρια,28 κ σκεφτομαι για μεταναστευση στην αυστραλια μεσω σπουδων γιατι απο οτι καταλαβα απο οτι εχω διαβασει ως τωρα εδω,ειναι η πιο βατη οδος.Δυστυχως πρεπει να αναβαθμισω το επιπεδο αγγλικων μου,πρεπει να παρω το IELTS ή το TOEFL ή και τα 2 αναγνωριζονται εξισου?η βαθμολογια ειναι 7 το λιγοτερο?μαθηματα να κανω στο βρετανικο ινστιτουτο μονο ή κ στα φροντιστηρια (axon-eurwgnwsh ktl) γινεται καλη δουλεια αν καποιος εχει παει?τελος αν κ πολυ εξειδικευμενο,γνωριζει καποιος πιθανες επιλογες που θα χω στο τομεα μου στα μεταπτυχιακα κ ποια πανεπιστημια να προτιμησω κτλ? συγγενεις δυστυχως δεν εχω στην αυστραλια.

        Comment


          Αναγνωριση πτυχιου Νοσηλευτικής

          Γεια σας,φίλοι μου
          Επειδή ψάχνω μέρες το topic για Νοσηλευτές και παραιατρικά επαγγέλματα,θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν κάνει ενέργειες για αναγνώριση πτυχιου.
          Έχω συγκεντρώσει όσα δικαιολογητικά χρειάζονται και εκκρεμει το IELTS
          Μπορω να στειλω τα δικοιολογητικά αυτα στον συνδεσμο Νοσηλευτών της Αυτραλίας χωρίς το IELTS ή αποτελεί απαραιτητη προυπόθεση?
          Θέλω να γλιτώσω χρόνο,οσο θα περιμένω να προετοιμαστώ κ να δώσω εξετάσεις

          Comment


            Originally posted by Mamaia View Post
            Γεια σας,φίλοι μου
            Επειδή ψάχνω μέρες το topic για Νοσηλευτές και παραιατρικά επαγγέλματα,θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν κάνει ενέργειες για αναγνώριση πτυχιου.
            Έχω συγκεντρώσει όσα δικαιολογητικά χρειάζονται και εκκρεμει το IELTS
            Μπορω να στειλω τα δικοιολογητικά αυτα στον συνδεσμο Νοσηλευτών της Αυτραλίας χωρίς το IELTS ή αποτελεί απαραιτητη προυπόθεση?
            Θέλω να γλιτώσω χρόνο,οσο θα περιμένω να προετοιμαστώ κ να δώσω εξετάσεις
            λυπαμαι που θα σε στεναχωρησω αλλα πρεπει απαραιτητως να εχεις την αναγνωριση αγγλικων και συγκεκριμενα θα ενημερωσεις το βρετανικο συμβουλιο για να στειλουνε οι ιδιοι το αποτελεσμα. ειμαι στην ιδια θεση μαζι σου, φιλια
            i don't do drugs, i am drugs!

            Comment


              Καλησπερα!για όσους μένουν Αθήνα μαθήματα για το ielts έκαναν στο british council ή ιδιαίτερα?ή σε κάποιο φροντιστήριο?τώρα θα αρχίσω κ δεν ξέρω που να απευθυνθώ για καλύτερα.

              Comment


                Originally posted by dimitra t View Post
                Καλησπερα!για όσους μένουν Αθήνα μαθήματα για το ielts έκαναν στο british council ή ιδιαίτερα?ή σε κάποιο φροντιστήριο?τώρα θα αρχίσω κ δεν ξέρω που να απευθυνθώ για καλύτερα.
                Ισως παρεις καποια βοηθεια και απο εδω
                Download our IELTS Practice test materials to sample the reading, writing, listening and speaking test papers.

                Comment


                  ευχαριστω nunki που ασχολήθηκες αλλά δεν βρήκα κάτι απο εκεί. Οπότε ξαναρωτάω μηπως το δούν περισσότεροι αυτη τη φορά!μου πε μια κοπελα για εναν δασκαλο στο κεντρο αλλα στο google μου βγαλε διαφορα φροντιστηρια,μερικα στην πλατεια κανιγγος αλλο στους αμπελοκηπους κ θελω να το ψαξω λιγο.Εμενα με ενδιαφέρει να ναι καλο βασικα για να γινει δουλεια!

                  Comment


                    Originally posted by dimitra t View Post
                    ευχαριστω nunki που ασχολήθηκες αλλά δεν βρήκα κάτι απο εκεί. Οπότε ξαναρωτάω μηπως το δούν περισσότεροι αυτη τη φορά!μου πε μια κοπελα για εναν δασκαλο στο κεντρο αλλα στο google μου βγαλε διαφορα φροντιστηρια,μερικα στην πλατεια κανιγγος αλλο στους αμπελοκηπους κ θελω να το ψαξω λιγο.Εμενα με ενδιαφέρει να ναι καλο βασικα για να γινει δουλεια!
                    μηπως σε βοηθήσει αυτό IELTS Αθηνα, IELTS Athens, IELTS Θεσσαλονίκη, IELTS Thessaloniki, Μαθήματα Αγγλικών στην Αθήνα, Μαθήματα Αγγλικών στην Θεσσαλονίκη

                    Comment


                      For those who think that they can study by themselves here is a link with lots and various exercises in listening.I think that it covers a wide range in difficulty and that it deserves a look.

                      Randall's ESL Cyber Listening Lab - For English as a Second Language

                      Comment


                        Ευχαριστουμε για τη βοηθεια

                        Comment


                          για σπουδες χρειαζομαι το advanced μονο?

                          Comment


                            Originally posted by mar76 View Post
                            για σπουδες χρειαζομαι το advanced μονο?
                            Σωστα, το advance αρκει για σπουδες, ή μαλλον καλυτερα, αρκει για student visa

                            Comment


                              καλησπερα σε ολους και μπραβο για την υπεροχη δουλεια που κανετε.θα ηθελα καποιες πληροφοριες σχετικα με το IELTS. οι περισοτεροι εδω μεσα εχουν διαφορα πτυχια και πρεπει να πιασουν ως στοχο τουλαχιστον το 7,εγω ενδιαφερωμαι για τις θεσεις εργασιας που υπαρχουν στην δυτικη αυστραλια σε μεταλεια ως χειριστης μηχανηματων εργων
                              αυτο που με απασχολει αν ξερει καποιος να μου πει πρεπει καιγω να πιασω το 7;
                              το λεω γιατι αυτη η δουλεια δεν ειναι επιστημη... αν ειχεις προηπυρεσια και την ξερεις μπορεις να εργαστεις.θα πρεπει να γνωριζω τοσο καλα τη γλωσσα για να εργαστω;
                              και κατι ακομα,τα διπλοματα που εχω εδω αναγνωριζονται εκει;
                              λυνεται το προβλημα με μια μεταφραση ωπος στο δηπλομα οδηγησης;
                              συγνωμη αν κουρασα με τις ερωτισεις,αν ξερει καποιος να με κατατοπισει θα το εκτιμουσα. ευχαριστω

                              Comment


                                ΑΡΚΑΣ WeLcOmE
                                Ιelts απαραίτητο !!!!!!
                                Για τα διπλώματα εδω http://www.patriotaki.net/%CE%9C%CE%...AF%CE%B1-2622/

                                Comment

                                Working...
                                X