Announcement

Collapse
No announcement yet.

Canada

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    [QUOTE=samV;593

    Μερα - Νυχτα[/QUOTE]

    Xaxaxax Σωστά .... 7 ώρες διαφορά .............
    < GREEKS AGAINST NEW WORLD ORDER >

    Comment


      Παιδια γνωριζει κανεις ποσο καιρο κανει να σου απαντησουν αν εχεις θετικο η αρνητικο LMO?Εχουν περασει πεντε βδομαδες κ τπτ ακομα.

      Comment


        ego to peira se dyomisi mines

        Comment


          Ηταν αρνητικο το lmo γιατι δεν ειχαν βαλει αγγελια γ τουλαχισον 3 μηνες κ τωρα παμ παλι απο την αρχη.Εσυ τι ειναι το lmo κ υπαρχει κατι να κανουμε γ να παρουμε θετικο αποτελεσμα?

          Comment


            oti o ergodotis plirei tis prodiagrafes oste na ferei kapion metanasti gia ergasia stin etairia .kai einai aystiros prosopiko kai den metavivazete se allo onoma.ontos prepei na exei valei agelia toylaxiston dyo mines noritera ,mono kai mono gia na dosei se kapoion canado tin eykairia gia ergasia .ean den endiaferthei kanenas ntopios tote toy dinei to dikaioma na se proslavei.

            Comment


              Γεια σας παιδια! Με χαρα βλεπω ενα τετοιο sait. Το ανακαλυψα αργα δυστυχως κ πιστευω οτι θα μου λυθουν καποιες αποριες!
              Επειδη εχω μπερδευτει λιγο θα ηθελα να μαθω τα εξης! Αν καποιος εργοδοτης προσφερει δουλεια, σε καποιον που εχει παει στον Καναδα σαν τουριστας(για 6 μηνες), με την προοπτικη να βρει δουλεια μεσα σε αυτους τους μηνες, τι διαδικασιες πρεπει να ακολουθησει ωστε να γινει νομιμη η δουλεια; Να απευθυνθει σε δικηγορικα γραφεια; Υπαρχει περιπτωση να τον κρατησουν;

              Comment


                Καλησπέρα, σκεφτομαστε κι εμεις να μεταναστεύσουμε στον καναδά. Η μητέρα μου έχει καναδική υπηκοότητα και τώρα ετοιμάζω τα χαρτά μου να την αποκτήσω κ εγώ. Εϊμαι παντρεμένη και έχω και ένα παιδάκι 1.5 χρονών. Η απορία μου είναι η εξής, αν αποφασίσουμε να φύγουμε πρέπει να ετοιμάσω κάποια χαρτιά για τον αντρα μου και το παιδί μου απο εδώ η θα γίνουν εκεί?

                Comment


                  Γεια σου Περικλή! Είμαι ο Παναγιώτης από την Αλεξανδρούπολη. Πριν μερικές ημέρες αποφάσισα ότι δεν υπάρχει πλέον για εμένα καμία προοπτική εδώ και αποφάσισα να ‘’την κάνω σιγά. Επίσης και ένας φίλος από Κρήτη ενδιαφέρεται ακριβώς για το ίδιο. Την Δευτέρα θα επικοινωνήσω με δυο –τρία γραφεία στην Αθήνα και θα σε ενημερώσω.

                  Comment


                    Ευχαριστω!!! Θα περιμενω τις προτασεις σου!

                    Comment


                      Please keep us posted

                      Comment


                        Originally posted by Panvdlp View Post
                        Please keep us posted
                        ok .................

                        Comment


                          Παιδια μια ερώτηση ποσό δύσκολο ή ακατόρθωτο ειναι να σε πάρουν για δουλειά σε μία επιχείρηση-εστιατόριο που δεν βρίσκουν καναδο για την θέση αυτή κ ζήτησαν εμένα.

                          Comment


                            Η ερώτηση σου θέλει κάποιες διευκρινίσεις. Αν γνωρίζεις τον εργοδότη είναι εύκολο να βρεί λόγους να απορρίψει τους Καναδούς που θα κάνουν αίτηση για τη θέση. Απο την άλλη εξαρτάται απο τη θέση. Η θέση σερβιτόρου έχει μεγάλη ζήτηση ακόμα και απο τους Καναδούς γιατί ο σερβιτόρος βγάζει αρκετά χρήματα και δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη προυπηρεσία. Αντίθετα η θέση του μάγειρα δεν έχει τόσο μεγάλη ζήτηση. Δεν διευκρινίζεις ώς τι θα σε προσλάβουνε.

                            Comment


                              Προς όλα τα μέλη που είναι στην Ελλάδα κ γράφουν με γκρίκλις.....

                              Σας παρακαλώ να γράφετε με ελληνικά κ με μικρά γράμματα γιατί είναι πολύ κουραστικό να διαβάζονται....!!!

                              Ευχαριστώ...!!!
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                τον εργοδότη τον γνωρίζω θα με προσλάβει ως μάγειρα μιας κ έχω κ διατηρώ ( μεχρι στιγμης ) εργαστήριο παρασκευής παραδοσιακών γλυκών. εχει κανει τα χαρτια γ το lmo κ απλα περιμένουμε. αυτο π θελω να ρωτήσω είναι αν βγει θετικό το lmo μετα που θα στείλω τα χαρτιά στην Ρώμη πως θα τους αποδείξω την προϋπηρεσία μου?

                                Comment

                                Working...
                                X