Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση από την Αυστραλία- Leyteris77

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by leyteris77 View Post
    Ερχόμενοι στην Αυστραλία αντιμετωπίσαμε μια δυσάρεστη έκπληξη σχετικά με το ειδικό υποαλλεργικό γάλα που πίνει η μικρή. Ενώ είχαμε επιβεβαιώσει οτι υπάρχει, τελικά διαπιστώσαμε οτι το σταματήσανε. Έστειλα email στο Royal Childern's Hospital (Royal Childrens Hospital Foundation - Home) και την επόμενη μέρα με πήραν τηλ και μου έδωσαν λύση. Σε συννενόηση και με το παίδων στην Αθήνα που την παρακολουθούσαν βρήκαμε τελικά το καινούργιο γάλα! Κανονίσαμε και το immunisation record της μικρής ώστε να είναι updated με το αυστραλέζικο πρόγραμμα εμβολιασμού. Σχεδόν στα πάντα είμαστε καλλυμένοι με το παραπάνω. Ίσως ένα εμβόλιο να θέλει μια δόση παραπάνω. Είναι απαραίτητο να γίνει αυτό για να παίρνουμε ένα επίδομα για το παιδί και φυσικά για να παει παιδικό σταθμό και σχολείο.
    οπως στην Ελλαδα ακριβος ετσι θα εκαναν!!!τελος παντον να αφησω την γκρινια και να σε καλοσορισο και να σου ευχηθο καλο κουραγιο και καλη δυναμη στην καινουργια αρχη που κανεις και να ξερεις οτι εμεις οι νεοφερμενοι βοηθαμε ο ενας τον αλλον με διαφ. πληροφοριες και τα λεμε οποτε μπορουμε.

    Comment


      #47
      28/02/2012
      Σήμερα πήγα medicare για να κάνω refund μέρος από το κόστος 2 επισκέψεων σε ιδιώτη γιατρό για τη μικρή. Το κόστος ήταν 61$ η μία και πήρα πίσω 35,2$. Περίμέναμε στην πολυθρόνα ούτε 10 λεπτά και μόλις ήρθε η σειρά μας μας εξυπηρέτησαν σε λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα. Έδωσα αριθμό medicare,τις 2 αποδείξεις και πήρα πίσω 70$. Μια υπογραφή και τέλος. Ο επόμενος....Αργότερα δεν θα χρειάζεται ούτε αυτό. Θα γίνεται κατευθείαν από το ιατρείο. Ήρθε και η κάρτα medicare, η καρτα των engineer australia και τα pin numbers από τις κάρτες ανάληψης μας που είχαμε ζητήσει γιατί δεν είχαμε τα παλιά. Γενικά η συνδιαλαγή με το κράτος εδώ είναι απόλαυση. Μένουμε και κοντά σε ένα εμπορικό κέντρο που έχει τα πάντα, οπότε πας εκεί και τελειώνεις όλες τις δουλειές σου, από medicare μέχρι να κοντίνεις παντελόνια!!! Το καλό είναι επίσης οτι και από δουλειές γυρίζει καλά ο τρόχός. Η γυναίκα μου έχει κάνει ήδη το πρώτο interview και εγώ την πρώτη τηλ επαφή. Και αυτά με ελαχιστες αιτήσεις που έχουμε κάνει ως τώρα. Φαίνεται πως υπάρχει ενδιαφέρον, για να δούμε. Ο επόμενος στόχος είναι η αναζήτηση αυτοκινήτου. Αν έχει κανένας καμια συβουλή ευπρόσδεκτη.

      Φίλε Αγόριαννη, μπορείς να μας εξηγήσεις αν ξέρεις τι ακριβώς παίζει με το PBS (Pharmaceutical Benefits Scheme)?
      Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

      Comment


        #48
        Originally posted by leyteris77 View Post
        28/02/2012
        Σήμερα πήγα medicare για να κάνω refund μέρος από το κόστος 2 επισκέψεων σε ιδιώτη γιατρό για τη μικρή. Το κόστος ήταν 61$ η μία και πήρα πίσω 35,2$. Περίμέναμε στην πολυθρόνα ούτε 10 λεπτά και μόλις ήρθε η σειρά μας μας εξυπηρέτησαν σε λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα. Έδωσα αριθμό medicare,τις 2 αποδείξεις και πήρα πίσω 70$. Μια υπογραφή και τέλος. Ο επόμενος....Αργότερα δεν θα χρειάζεται ούτε αυτό. Θα γίνεται κατευθείαν από το ιατρείο. Ήρθε και η κάρτα medicare, η καρτα των engineer australia και τα pin numbers από τις κάρτες ανάληψης μας που είχαμε ζητήσει γιατί δεν είχαμε τα παλιά. Γενικά η συνδιαλαγή με το κράτος εδώ είναι απόλαυση. Μένουμε και κοντά σε ένα εμπορικό κέντρο που έχει τα πάντα, οπότε πας εκεί και τελειώνεις όλες τις δουλειές σου, από medicare μέχρι να κοντίνεις παντελόνια!!! Το καλό είναι επίσης οτι και από δουλειές γυρίζει καλά ο τρόχός. Η γυναίκα μου έχει κάνει ήδη το πρώτο interview και εγώ την πρώτη τηλ επαφή. Και αυτά με ελαχιστες αιτήσεις που έχουμε κάνει ως τώρα. Φαίνεται πως υπάρχει ενδιαφέρον, για να δούμε. Ο επόμενος στόχος είναι η αναζήτηση αυτοκινήτου. Αν έχει κανένας καμια συβουλή ευπρόσδεκτη.

        Φίλε Αγόριαννη, μπορείς να μας εξηγήσεις αν ξέρεις τι ακριβώς παίζει με το PBS (Pharmaceutical Benefits Scheme)?
        Σε ποια περιοχή μένετε Λευτέρη;;

        Comment


          #49
          Originally posted by xri23 View Post
          Σε ποια περιοχή μένετε Λευτέρη;;
          Προς το παρόν στο Templestowe lower
          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

          Comment


            #50
            Originally posted by leyteris77 View Post
            Προς το παρόν στο Templestowe lower
            Είναι ωραία εκεί? εμείς προς το παρόν μένουμε στο Epping αλλά προσανατολιζόμαστε για South Morang ή Mill Park

            Comment


              #51
              3/3/12

              Αν και Σάββατο σήμερα, ξανά medicare για κάποιες εκρεμμότητες. Έπρεπε να καταθέσω TFNs και κάτι άλλα. Υποτίθεται οτι θα κατέθετα certified copies. Πήγα τα προτώτυπα, τα έβγαλε χωρίς καμία αντίρηση φωτοτυπία η υπάλληλος και θα τα στείλει αυτή στο centerlink. Από medicare-centerlink. Έτσι συνεργάζονται οι υπηρεσίες και στην Ελλάδα. Όπως θα έχετε καταλάβει όλο για αυτά γράφω, αλλά όπως είπα και άλλη φορά, κάθε φορά που πρέπει να έχεις συναλλαγή εδώ με το κράτος το κάνεις με χαρά. Άσε που τα καταστήματα medicare και ίσως και centerlink βρίσκονται και στα εμπορικά κέντρα και μαζί με τα ψώνια σου, πας και στην δημόσια υπηρεσία. Όλα τα λεφτά!!! Μας ήρθε και το immunisation record της μικρής, και είναι πλέον αναγνωρισμένα όλα τα εμβόλια που έχει κάνει στην Ελλάδα. Αυτό είναι πολύ σημαντικό, γιατί είναι προυπόθεση για να πάρεις κάποια επιδόματα για τα παιδιά, να πάνε σε childcare, σχολείο κλπ. Ο καιρός εδώ έχει χαλάσει λίγο, ευτυχώς γιατί από τους 0 βαθμούς στην Ελλάδα στους 36 το προηγούμενο ΣΚ ήταν κάπως.
              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

              Comment


                #52
                ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 12 ΚΟΥΤΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ,,,,,,,,ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
                ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,
                ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ,ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΛΩΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

                Comment


                  #53
                  bibiki σου ευχομε καλη τυχη μια γλυκια καινουργια ζωη! σιγουρα θα σου πανε ολα καλα.

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by bibiki View Post
                    ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 12 ΚΟΥΤΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ,,,,,,,,ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
                    ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,
                    ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ,ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΛΩΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
                    Μπράβο, εύχομαι όλα να σας πάνε τέλεια! Καλή συνέχεια...
                    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                    Comment


                      #55
                      Australia

                      Originally posted by bibiki View Post
                      ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 12 ΚΟΥΤΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ,,,,,,,,ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
                      ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,
                      ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ,ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΛΩΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
                      Καλη τυχη σας περιμενουμε...να τα πουμε και απο κοντα.....

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by bibiki View Post
                        ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ 12 ΚΟΥΤΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΖΩΗ,,,,,,,,ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
                        ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,
                        ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ,ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΛΩΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
                        Την πρώτη φορά που ήρθα Αυστραλία με τους γονείς μου έκλεισα 18 χρόνια σε 1 βαλίτσα. Τη δεύτερη φορά (πριν 7 μήνες) έκλεισα 22 χρόνια ύπαρξης της οικογένειάς μου σε 8 βαλίτσες και 55 κούτες. Απλά όταν ήρθα εδώ κατάλαβα πόσο περιττά ήταν όλα αυτά που άφησα πίσω και πόσο εύκολο ήταν να ζήσω χωρίς αυτά. Έφτανε που η οικογένειά μου ήταν πάλι χαρούμενη. Μια καλή αρχή να έχετε σε όλα όσα κάνετε όταν με το καλό φτάσετε.
                        Heal the past. Live the present. Dream the future.

                        Comment


                          #57
                          ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ,ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΥΓΩ,ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΡΑΜΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΜΕ.MARIE TA ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΚΡΙΝΗ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ.

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by bibiki View Post
                            ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ,ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΥΓΩ,ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΡΑΜΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΜΕ.MARIE TA ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΚΡΙΝΗ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ.
                            Καλή τύχη καλό ταξίδι
                            και απο μένα ολα να σας έρθουν δεξία:
                            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                            Comment


                              #59
                              christine

                              Originally posted by bibiki View Post
                              ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ,ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΥΓΩ,ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΡΑΜΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΟΥ ΦΕΥΓΟΥΜΕ.MARIE TA ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΚΡΙΝΗ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ.
                              Σε λίγες μέρες φεύγω και εγώ...καταλαβαίνω τι νιώθεις...
                              Μόνο ένας δρόμος υπάρχει......μπροστά!
                              Θετική σκέψη και κράτα στο μυαλό σου το χαμόγελο των δικών σου
                              και στην ψυχή σου ανακάλυψε την δύναμη που όλοι έχουμε αυτές τις στιγμές!
                              Καλό ταξίδι! Καλή τύχη! Πολλές ευχές για μια γλυκιά καινούργια αρχή!!!

                              Comment


                                #60
                                ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ,ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΙΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΕΔΩ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΑΣ ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΝ ,ΠΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΣ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ,ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΧΕ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΕ ΤΟ <<ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΘΕΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ>!!!!!!!!!!!ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

                                Comment

                                Working...
                                X