Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση από την Αυστραλία- Leyteris77

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by kikirikoy View Post
    thank's mate
    Γεια και χαρα σε ολους. Εν συντομια να σας πω πως είμαι ενας απο τους πολλους που λογο της οικονομικης καταστασης που επικρατει ειμαι αναγκασμενος εγω και η συντροφος μου να μεταναστευσουμε. Καταρχην θελω να σας ευχαριστησω για τις πολυτιμες πληροφοριες που προσφαιρετε και σε μενα. Η συντροφος μου εχει αυστραλιανη υπηκοοτητα χωρις να εχει γεννηθη εκει λογο του πατερα. Εγω παλι εχω μονο την ελληνικη. το κυριο ερωτημα-εμποδιο που εχουμε ειναι σε πρωτη φαση ο γενικος κατα προσεγγιση υπολογισμος του συνολικου κόστους (απο χαρτια εως διαμονη-σιτηση) εως οτου σταθεροποιηθουμε; Οι πιθανες απαντησεις που θα μου δωσετε θα καθορισουν και τον τροπο που θα οργανωσουμε το μεταναστευτικο μας ταξιδι. Ευχαριστω και παλι εκ των προτερων

    Comment


      #77
      Originally posted by volin View Post
      Γεια και χαρα σε ολους. Εν συντομια να σας πω πως είμαι ενας απο τους πολλους που λογο της οικονομικης καταστασης που επικρατει ειμαι αναγκασμενος εγω και η συντροφος μου να μεταναστευσουμε. Καταρχην θελω να σας ευχαριστησω για τις πολυτιμες πληροφοριες που προσφαιρετε και σε μενα. Η συντροφος μου εχει αυστραλιανη υπηκοοτητα χωρις να εχει γεννηθη εκει λογο του πατερα. Εγω παλι εχω μονο την ελληνικη. το κυριο ερωτημα-εμποδιο που εχουμε ειναι σε πρωτη φαση ο γενικος κατα προσεγγιση υπολογισμος του συνολικου κόστους (απο χαρτια εως διαμονη-σιτηση) εως οτου σταθεροποιηθουμε; Οι πιθανες απαντησεις που θα μου δωσετε θα καθορισουν και τον τροπο που θα οργανωσουμε το μεταναστευτικο μας ταξιδι. Ευχαριστω και παλι εκ των προτερων
      ξεκινα να διαβαζεις αυτο




      μετα το


      και μετα το



      δεν ξερω εαν το αναγράφει μεσα η βιζα για σενα κοστίζει 1535 ευρώ εαν τα φτιάξεις τα χαρτια σου απο εδω

      κόστος βίζας partner εντός και εκτός Αυστραλίας
      Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.
      ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

      Comment


        #78
        Originally posted by volin View Post
        Γεια και χαρα σε ολους. Εν συντομια να σας πω πως είμαι ενας απο τους πολλους που λογο της οικονομικης καταστασης που επικρατει ειμαι αναγκασμενος εγω και η συντροφος μου να μεταναστευσουμε. Καταρχην θελω να σας ευχαριστησω για τις πολυτιμες πληροφοριες που προσφαιρετε και σε μενα. Η συντροφος μου εχει αυστραλιανη υπηκοοτητα χωρις να εχει γεννηθη εκει λογο του πατερα. Εγω παλι εχω μονο την ελληνικη. το κυριο ερωτημα-εμποδιο που εχουμε ειναι σε πρωτη φαση ο γενικος κατα προσεγγιση υπολογισμος του συνολικου κόστους (απο χαρτια εως διαμονη-σιτηση) εως οτου σταθεροποιηθουμε; Οι πιθανες απαντησεις που θα μου δωσετε θα καθορισουν και τον τροπο που θα οργανωσουμε το μεταναστευτικο μας ταξιδι. Ευχαριστω και παλι εκ των προτερων
        καλώς ήρθες, volin
        δες και το παρακάτω link ,μπορεί να σε βοηθήσει να πάρεις μια ιδέα
        Living In Australia | Emigrating To Australia
        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #79
          Επιτέλους έγινε το 1-0!!!!!!Διαβάστε την ανταπόκριση στη πρώτη σελίδα!!!
          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

          Comment


            #80
            Originally posted by leyteris77 View Post

            27/4/12
            Έχω πολύ καιρό να γράψω ανταπόκριση γιατί εδώ και ένα μήνα μας είχε φάει το άγχος και η αγωνία σχετικά με μια δουλειά για τη γυναίκα μου, την οποία τελικά την πήρε σήμερα αφού πέρασε πρώτα από 40 κύματα. Μετά από 2 συνεντεύξεις ένα ταξίδι στο Queensland, reference & identity checks μας πήραν σήμερα να μας πουν οτι είναι επιτυχής και οτι θα ξεκινήσει 1η Ιουνίου. Η δουλειά είναι στο Gladstone του Queensland, το οποίο είναι 500χλμ περίπου βόρεια του Brisbane. Είναι ακριβώς η ίδια δουλειά που έκανε και στην Ελλάδα σε πολύ καλύτερο επίπεδο βέβαια και γενικά όλα είναι σχεδόν ιδανικά! Μας πληρώνουν το relocation cost από Μελβούρνη-Gladstone (αεροπορικά και οικοσκευή) καθώς και σπίτι και αυτοκίνητο για ένα μήνα μέχρι να εγκατασταθούμε. Θα ανεβούμε περίπου σε δύο βδομάδες και τότε θα μπορώ να πω περισσότερα για την περιοχή εκεί, αν και έχω διαβάσει ήδη πάρα πολλά. Έυχομαι σε όλους πραγματικά μια παρόμοια εξέλιξη! Το κακό νέο είναι οτι σε μια άλλη δουλειά που περιμενα εγώ στην ίδια περιοχή ήμουν ανεπιτυχής αλλά δεν πειράζει εφόσον έγινε πλέον η αρχή και μπορούμε να πάμε σε δικό μας σπίτι!
            Συγχαρητήρια παιδιά για τις εξελίξεις σας.

            Comment


              #81
              Συγχαρητήρια! Τι ωραία!
              Μακάρι πάντα τέτοια ευχάριστα να μαθαίνουμε γενικά!
              Υπομονή και επιμονή patriotes.

              Comment


                #82
                Australia

                Originally posted by leyteris77 View Post
                Επιτέλους έγινε το 1-0!!!!!!Διαβάστε την ανταπόκριση στη πρώτη σελίδα!!!
                Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...τοσες μερες περιμενουμε.."χεστηκαμε" απο την χαρα μας...μπραβο παιδια!!!!...

                Comment


                  #83
                  Originally posted by leyteris77 View Post
                  Επιτέλους έγινε το 1-0!!!!!!Διαβάστε την ανταπόκριση στη πρώτη σελίδα!!!
                  μπραβο μπραβο και παλι μπραβο!!!! συγχαρητιρια και παντα να ακουμε καλα νεα αντε να ξεκολησει καποιος για να περνουμε και εμεις σειρα!!!!!!

                  Comment


                    #84
                    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! Αααα...ξέχασα να πω οτι και με 1-0 η ομάδα προκρίνεται....Το όνειρο Αυστραλία τώρα ξεκινάει!!!! Εύχομαι αυτό που "πάθαμε" εμείς να το "πάθετε" όλοι!!!!!!!!

                    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                    Comment


                      #85
                      Επιτέλους πήραν τηλ από Centerlink για τα claims....να πάρουμε και κανένα δολάριο γιατί όλο δίνουμε!!! Δείτε την πρώτη σελ.
                      Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                      Comment


                        #86
                        Originally posted by leyteris77 View Post
                        Επιτέλους πήραν τηλ από Centerlink για τα claims....να πάρουμε και κανένα δολάριο γιατί όλο δίνουμε!!! Δείτε την πρώτη σελ.
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          #87
                          Congrats Leyteris 77!

                          Άντε για το 2-0 τώρα...

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by pan_k7 View Post
                            Congrats Leyteris 77!
                            Άντε για το 2-0 τώρα...
                            Thanks φιλε...

                            Λοιπόν ένα καλό που έχει αυτό εδώ το μέρος είναι οτι δεν χρειάζεται ΠΟΤΕ να κοιτάς τι καιρό θα κάνει την επόμενη μέρα. Ο καιρός είναι ένας:

                            Δευτέρα: Ηλιοφάνεια, 18-27
                            Τρίτη: Ηλιοφάνεια, 18-27
                            Τετάρτη: Ηλιοφάνεια, 18-27
                            Πέμπτη: Ηλιοφάνεια, 18-27
                            Παρασκευή: Ηλιοφάνεια, 18-27
                            Σαββάτο: Ηλιοφάνεια, 18-27
                            Κυριακή: Ηλιοφάνεια, 18-27
                            Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                            Comment


                              #89
                              Μπράβο Λευτέρη, συγχαρητήρια για την γυναίκα σου! Άντε και στα δικά σου! Το Queensland είναι η πατρίδα της γυναίκας μου, μακάρι να εγκατασταθούμε και εμείς εκεί σε λίγους μήνες.

                              Comment


                                #90
                                Originally posted by panultimate View Post
                                Μπράβο Λευτέρη, συγχαρητήρια για την γυναίκα σου! Άντε και στα δικά σου! Το Queensland είναι η πατρίδα της γυναίκας μου, μακάρι να εγκατασταθούμε και εμείς εκεί σε λίγους μήνες.
                                Σας περιμένουμε....
                                Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                                Comment

                                Working...
                                X