Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών στην Αθήνα 8-9/10/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλημέρα Νίκο να σε ρωτήσω και κάτι άλλο σε αυτήν την διεύθυνση κάνεις την ηλεκτρονική αίτηση.

    Comment


      ΟΚ το βρήκα ευχαριστώ

      Comment


        Originally posted by Angus View Post
        δυστηχώς παιδιά από ότι κατάλβα οι θέσεις όπως είπνα καπιοι είναι περιορισμένες και δεν καταλαβα'ινω κια τον λόγο
        Γιατί δεν δίνουν οι Αυστραλοί την δυναντότηατ ν πάνε όλοι και να δουν από κοντά να τουσ κάνουν η όχι.Νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να είναι με invitation αν και στην αρχή όλοι νομίζαμε ότι θα είναι ελεύθερη η είσοδος σε όλους.εύχομαι σε όλους να έχουν θετικά αποτελέσματα αλλά νομίζω είναι λάθος αυτό που γίνεται με τα invitation.
        ναι απο μια αποψη ειναι λαθος που γινεται μονο με προσκληση και η αληθεια ειναι πως στις εφημεριδες δεν ελεγε κατι για προσκληση, φαινοταν οτι ειναι μια εκθεση ανοιχτη σε ολους..απο την αλλη ειναι λογικο που γινεται με προσκληση..εχουν καποια κριτηρια με βαση τα οποια θα κανουν προσληψεις..δεν εχει νοημα να παει καποιος που δεν τα πληρει κ να περιμενει ολη μερα για να του πουνε οτι δεν τους κανει..

        Comment


          Καλησπέρα σε όλους. Είμαι εντελώς καινούργια στην παρέα σας και αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.Κάναμε κι εμείς αίτηση πριν 5-6 μέρες (εγώ και ο άντρας μου), το ίδιο και η αδερφή μου με τον άντρα της. Σκεφτήκαμε την Αυστραλία γιατί είναι πολλλλλυυυυυυυυ μακριά. Ακούγεται ελαφρώς γελοίο έτσι όπως το γράφω, αλλά νοιώθω τελευταία ότι όπου και να πάμε θα μας κυνηγάνε για να πληρώνουμε έκτακτες εισφορές....

          Comment


            Your unique Registration Number is: 47553

            Comment


              Καλησπέρα. Είμαι η πλέον καινούριο, οπότε επιτρέψτε μου κάποιες απορίες.Όταν λέτε "έκανα εγγραφή" τί εννοείτε; Πώς και πού μπορεί να γραφτεί κάποιος που ενδιαφέρεται να δουλέψει στην Αυστραλία? Απευθύνεστε σε κάποια υπηρεσία εδώ στην Eλλάδα ή σε κάποιο site? Ευχαριστώ.

              Comment


                Originally posted by P.Martha View Post
                Καλησπέρα. Είμαι η πλέον καινούριο, οπότε επιτρέψτε μου κάποιες απορίες.Όταν λέτε "έκανα εγγραφή" τί εννοείτε; Πώς και πού μπορεί να γραφτεί κάποιος που ενδιαφέρεται να δουλέψει στην Αυστραλία? Απευθύνεστε σε κάποια υπηρεσία εδώ στην Eλλάδα ή σε κάποιο site? Ευχαριστώ.
                Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων δεν είναι πλέον ενεργή στο site της πρεσβείας γιατί προφανώς ο αριθμός έφτασε τον επιθυμητό οπότε και πλέον δεν μπορεί να υποβάλει κάποιος νέα αίτηση. Φυσικά αυτό μη σε επηρεάζει. Δε σημαίνει και πολλά.

                Comment


                  ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΛΛΗΝΕΣ !!! ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΚΘΕΣΗ ???

                  Comment


                    Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                    Poltergeist...

                    Τα παραμύθια ότι οι άνθρωποι δεν ακολουθούν τους κανόνες της ζούγκλας είναι για τους αδαείς και για την ψυχική ανάπτυξη των παιδιών μας (μέχρι κάποια ηλικία, γιατί μετά εκ των πραγμάτων μαθαίνουν οτι στη ζωή πρέπει να παλέψεις για να επιβιώσεις)!
                    Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με αυτό. Και νόμιζα πως ήμουν ο μόνος που πίστευε πως οι νόμοι της φύσης - ζούγκλας, ισχύουν και για τους ανθρώπους.

                    - Θα συμπλήρωνα πως πατρίδα κάθε ανθρώπου είναι το μέρος εκεί που μπορεί να ζήσει με αξιοπρέπεια. Το κατά πόσο κανείς νιώθει πλέον την Ελλάδα πατρίδα του είναι προσωπικό του θέμα.

                    Comment


                      Επιβεβαιώθηκε?

                      Originally posted by Nikos_kl View Post
                      Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων δεν είναι πλέον ενεργή στο site της πρεσβείας γιατί προφανώς ο αριθμός έφτασε τον επιθυμητό οπότε και πλέον δεν μπορεί να υποβάλει κάποιος νέα αίτηση. Φυσικά αυτό μη σε επηρεάζει. Δε σημαίνει και πολλά.
                      Επιβεβαίωσε κάποιος αυτό που είπε ο Nikos_kl?????

                      Στο Site της πρεσβείας ανέφερες Νίκο? Εγώ ξεκινησα να κάνω μια εικονική εγγραφή στο http://www.immi.gov.au/skillexpos/skilled-workers.htm και δεν διέκρινα κάτι τέτοιο.... βέβαια δεν κάθησα να ολοκληρώσω την εικονική εγγραφή!

                      Comment


                        Το τελευταίο καιρό έχουν αρχίσει κάποιοι δημοσιογράφοι να καλύπτουν το θέμα του κύματος υποψήφιων μεταναστών στην Αυστραλία. Πρόσφατα, δέχτηκα το 2ο σχετικό μήνυμα και υποθέτω και άλλοι από εσάς. Προσωπικά δεν με πειράζει που καλύπτεται το θέμα από τα ΜΜΕ. Δηλαδή γιατί να ασχολούνται μόνο με την οικονομία και την δυστοκία των αρχόντων μας. Ας ασχοληθούν και με τη νέα γενιά μας που εγκαταλείπει το πλοίο σαν ύστατη προσπάθεια αυτοσυντήρησης. Το δέχομαι.

                        Όμως κύριοι των ΜΜΕ μήπως θα ήταν καλύτερο να κερδίσετε την εμπιστοσύνη των χρηστών του forum πρώτα και μετά να στέλνετε κατά κύματα τα ερωτηματολόγιά σας; Συμφωνώ ότι και εσείς κάπως πρέπει να κάνετε τη δουλειά σας και ότι βολεύει να πάρετε γρήγορα πληροφορίες αλλά σας παραπέμπω στο σκεπτικό του forum και αν κάνω λάθος να διαγραφεί το μήνυμά μου από τους operators. No pain, no gain. Κανείς δεν θα αρνηθεί τη συνεργασία μαζί σας αλλά το να αντλείται πληροφορία με δόλωμα την αγανάκτηση του κόσμου, δεν είναι κάπως; Και μπορεί να μην είναι αυτή η πρόθεσή σας.... όμως αλήθεια, πως καταθέσατε τα διαπιστευτήριά σας? Πώς κερδίσατε το σεβασμό και την εμπιστοσύνη των χρηστών του forum?

                        Θα είμαστε συνεργάτες σας και αρωγοί στην προσπάθειά σας αλλά δεν αρκεί να καταθέσετε την ταυτότητά σας. Τι πρέπει να καταθέσετε; Αν διαβάσετε τα αγωνιώδη μηνύματα των χρηστώ του forum νομίζω θα καταλάβετε.
                        Παρακαλώ τους χρήστες όχι σε απάντηση στο μήνυμά μου (γιατί θα ξεφύγουμε από το post) αλλά σε προβληματισμό και δράση κατά συνείδηση.

                        Comment


                          Αιτήσεις

                          Originally posted by Nikos_kl View Post
                          Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων δεν είναι πλέον ενεργή στο site της πρεσβείας γιατί προφανώς ο αριθμός έφτασε τον επιθυμητό οπότε και πλέον δεν μπορεί να υποβάλει κάποιος νέα αίτηση. Φυσικά αυτό μη σε επηρεάζει. Δε σημαίνει και πολλά.
                          Δεν είμαι σίγουρη οτι κατάλαβα: Αναφέρεσαι στην παρακολούθηση της δράσης στις 9&10/10;

                          Comment


                            Καλημέρα σε όλους.
                            Μόλις γράφτηκα κι εγώ στην παρέα μας...
                            Να ευχηθώ κάθε επιτυχία σε καθέναν ξεχωριστά , για αυτήν την προσπάθεια...

                            Τώρα, όσον αφορά στην εκδήλωση : δυό πραγματάκια να μην μπερδευόμαστε :

                            1) Οι ημερομηνίες είναι στις 08 και 09 Οκτωβρίου 2011
                            2) Οι αιτήσεις συνεχίζονται κανονικά...

                            Καλή δύναμη σε όλους !

                            Comment


                              Α, και για να μην ξεχνιόμαστε...



                              47512



                              Comment


                                47272 εγω χθες

                                Comment

                                Working...
                                X