Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έκθεση Αυστραλών εργοδοτών στην Αθήνα 8-9/10/2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    [QUOTE=Nikos Mech Eng;30665]Επιβεβαιωμένα πια ισχύουν τα παρακάτω:

    Lower Reg Number 40045 Date 07/09/2011
    Upper Reg Number 48818 Date 20/09/2011

    Πώς το επιβεβαίωσες, αν επιτρέπεται; Οι συναντήσεις ήταν για 8 και 9 του Σεπτέμβρη. Πώς προέκυψε το 7 και 20. Πλάκα κάνεις;

    Comment


      Ο σώζων εαυτό σωθήτω!

      Originally posted by australian View Post
      αν συνεχίσουν να ανακοινώνουν οικονομικά μέτρα με τον ίδιο ρυθμό 100.000 θα φτάσουν...:D
      lift & australian.... Όπως είδατε από την αρχή 14/9 που ξεκίνησαν οι εγγραφές προσπάθησα να κάνω μια απαρίθμηση (εσωτερικά εδώ στο patriotaki) των αιτήσεων συμμετοχών για ενημέρωση των φίλων του forum. Κάποις φορές θα παρατηρήσατε ότι μπήκα στο πειρασμό να κάνω και μια πρόβλεψη. Τελικά παραδέχομαι ότι έπεσα σε όλες έξω! Σήμερα, μέσα σε 9 μέρες, ήδη απαριθμούμε σχεδόν 10.000 αιτήσεις φιλων.

      Είναι ντροπή! Είναι ντροπή για τους άρχοντές μας να αναγκάζουν 10.000 νέους ανθρώπους (και έρχονται άλλοι τόσοι μέχρι το τελος του μήνα) να σκέφτονται ότι η μόνη λύση στη ζωή τους είναι η μετανάστευση. Όμως δεν ντρέπονται, οι προδότες άρχοντές μας δεν ντρέπονται και έχουν το θράσος να κυκλοφορούν ακόμα αναμεσά μας. Ατιμωρησία, λαμογιά, αδικία, αναλγησία, ..... οδηγούν μια νέα γενιά να τα παρατήσει όλα εδώ! Μαύρη πέτρα θα ρίξουμε πίσω μας! Ο σώζων εαυτό σωθήτω!

      Τι? Μαζί τα φάγαμε? Για ελάτε κοι αντιπρόεδροι να συγκρίνουμε τις κοιλιές μας και αν βρεθεί ότι έχω τα κιλά σας τότε ναί μαζί τα φάγαμε(***). Αν όμως έχω έστω και ένα κιλό λιγότερο τότε όχι! Όχι ρεεεε! Δεν έχω ανάγκη από εθνοσωτήρες! Δεν θέλω ρε προδότη να με σώσεις! Θα σώσω μόνος μου τον εαυτό μου.

      Εμπρός λοιπόν να γίνουμε 100.000 αφού ούτως ή άλλως νέα μέτρα θα ξαναπάρουνε και το ξέρουμε όλοι. Μόνο κοι αρχοντες να ξέρετε...... θα σας πάρουμε και εσάς μέτρα!

      (***) Σημείωση: Ξέρετε ότι δεν μέμφομαι κανέναν υπέρβαρο. Αναφέρομαι σε όσους τρώνε με χρυσά κουτάλια.

      Comment


        [QUOTE=Enya;30731]
        Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
        Επιβεβαιωμένα πια ισχύουν τα παρακάτω:

        Lower Reg Number 40045 Date 07/09/2011
        Upper Reg Number 48818 Date 20/09/2011

        Πώς το επιβεβαίωσες, αν επιτρέπεται; Οι συναντήσεις ήταν για 8 και 9 του Σεπτέμβρη. Πώς προέκυψε το 7 και 20. Πλάκα κάνεις;
        Είσαι ο δεύτερος που την έπαθε.... ξανακοίτα λίγο τις ημερομηνίες! Η αλήθεια είανι ότι είναι κάπως γραμμένες που μπορεί να παρασυρθείς ... αλλά ξανακοίτα τις ημερομηνίες του event.

        Comment


          Αναμένουμε φίλους να επιβεβαιώσουν ότι έκαναν αίτηση συμμετοχής και έλαβαν Register Number>50.000

          Comment


            [QUOTE=Nikos Mech Eng;30735]
            Originally posted by Enya View Post

            Είσαι ο δεύτερος που την έπαθε.... ξανακοίτα λίγο τις ημερομηνίες! Η αλήθεια είανι ότι είναι κάπως γραμμένες που μπορεί να παρασυρθείς ... αλλά ξανακοίτα τις ημερομηνίες του event.
            Δίκιο έχεις Νίκο! Δεν ήταν η μέρα μου χθες και τα μπουρδούκλωσα!

            Comment


              Έκανα αίτηση για τη γυναίκα μου που είναι australian citizen και social worker. Πήρε αριθμό 50.257

              Comment


                Originally posted by ioannisv View Post
                Έκανα αίτηση για τη γυναίκα μου που είναι australian citizen και social worker. Πήρε αριθμό 50.257
                Πω πω.. μόλις μου έφαγε τη θέση και εγώ κοινωνική λειτουργός είμαι αλλά δυστυχώς όχι australian citizen
                Καλή επιτυχία!

                Comment


                  Originally posted by chiara80 View Post
                  Πω πω.. μόλις μου έφαγε τη θέση και εγώ κοινωνική λειτουργός είμαι αλλά δυστυχώς όχι australian citizen
                  Καλή επιτυχία!
                  Η Αυστραλή υπήκοος μπορεί φυσικά να κατέβει όποτε θέλει, χωρίς βίζες, χωρίς διαδικασίες, σαν να επιστρέφει στην χώρα της, ακόμα και αν δεν εχει παει ούτε μια φορά. Αμέσως μόλις έλθει έχει ολα τα προνόμια που έχουν οι Αυστραλοί που γεννήθηκαν και ποτέ δεν έφυγαν απο εδώ.
                  Δεν χρειάζεται την έκθεση για να βρεί εργασία απαραίτητα γιατι ερχόμενη εδώ έχει ενα σωρό κρατικούς τρόπους να βρεί καθώς και αν αρχίσει να κάνει βιογραφικά και να στέλνει το γεγονός οτι θα αναγράφει οτι είναι υπήκοος θα είναι εκείνο που θα της βρεί δουλειά.
                  Υπομονή και επιμονή patriotes.

                  Comment


                    Καλημέρα,

                    έκανα κι εγώ αίτηση σήμερα (23 -9) και έχω τον αριθμό 51294.

                    Comment


                      Έκανα την αίτηση την Παρασκευή 23/9/2011 με Registration numer 51432....
                      Καλή τύχη σε όλους!!!!!!!!!!

                      Comment


                        Καλή τύχη σε όλους μας. Σε λίγες ημέρες λογικά θα ξέρουμε ποιοι θα επιλεχθούν. Αυτή η αναμονή πολύ ψυχοφθόρα. Αντε να φύγουμε απο δω μπας και αξιοποιηθούν τα πτυχία μας και οι κόποι μας.

                        Comment


                          εγω γραφτηκα σημερα....και πηρα αριθμο 54050 για εμενα και 54077 για τη γυναικα μου.....

                          χαρηκα που βρηκα αυτο το site για να μοιραστω τις σκεψεις μου με όλους εσας....
                          ειμαι στην κατηγορια 40+ , αλλα θα ηθελα να πω οτι το κινητρο δεν ειναι μονο τα χρηματα , αλλα και μια αξιοπρεπη και δικαιη ζωη για εμενα, τη γυναικα μου και κυριως τα παιδια μου.........
                          απο ολα αυτα που διαβασα, θα ηθελα να επισημανω μερικα πραγματα.....
                          1) ειναι πραγματι δυσαρεστο να συνειδητοποιείς ότι η ΕΛΛΑΔΑ γυρισε ...πισω στο 1960...ειναι ομως ευχαριστο να ξερεις οτι υπαρχουν ελληνες που δεν ανεχονται αλλο αυτο το συστημα διακυβερνησης της χωρας....
                          2) οι περισσοτεροι πιστευω οτι πηγαινουμε στην εκδηλωση για ενημερωση περισσοτερο , με την ελπιδα οτι μπορουμε να ακουσουμε πιο συγκεκριμενα πραγματα.....(εξαλλου αυτοι που ειναι ετοιμοι απο τα διαδικαστικα, δε νομιζω οτι χρειαζονται απολυτα αυτη την εκδηλωση)
                          3) οσο για τις ηλικιες.....νομιζω οτι τα κριτηρια...θα ειναι πολυ συγκεκριμενα...αν και εφοσον υπαρχουν συγκεκριμενες θεσεις που πρεπει να καταληφθουν.....

                          αυτα ...και ευχαριστω για το χρονο σας.....

                          Comment


                            Originally posted by ΘΟΔΩΡΟΣ View Post
                            εγω γραφτηκα σημερα....και πηρα αριθμο 54050 για εμενα και 54077 για τη γυναικα μου.....

                            χαρηκα που βρηκα αυτο το site για να μοιραστω τις σκεψεις μου με όλους εσας....
                            ειμαι στην κατηγορια 40+ , αλλα θα ηθελα να πω οτι το κινητρο δεν ειναι μονο τα χρηματα , αλλα και μια αξιοπρεπη και δικαιη ζωη για εμενα, τη γυναικα μου και κυριως τα παιδια μου.........
                            απο ολα αυτα που διαβασα, θα ηθελα να επισημανω μερικα πραγματα.....
                            1) ειναι πραγματι δυσαρεστο να συνειδητοποιείς ότι η ΕΛΛΑΔΑ γυρισε ...πισω στο 1960...ειναι ομως ευχαριστο να ξερεις οτι υπαρχουν ελληνες που δεν ανεχονται αλλο αυτο το συστημα διακυβερνησης της χωρας....
                            2) οι περισσοτεροι πιστευω οτι πηγαινουμε στην εκδηλωση για ενημερωση περισσοτερο , με την ελπιδα οτι μπορουμε να ακουσουμε πιο συγκεκριμενα πραγματα.....(εξαλλου αυτοι που ειναι ετοιμοι απο τα διαδικαστικα, δε νομιζω οτι χρειαζονται απολυτα αυτη την εκδηλωση)
                            3) οσο για τις ηλικιες.....νομιζω οτι τα κριτηρια...θα ειναι πολυ συγκεκριμενα...αν και εφοσον υπαρχουν συγκεκριμενες θεσεις που πρεπει να καταληφθουν.....

                            αυτα ...και ευχαριστω για το χρονο σας.....
                            "Προσκλήσεις θα διανεμηθούν δια μέσω email κατόπιν αιτήσεως του ενδιαφερόμενου, στα τέλη του Σεπτεμβρίου, καθώς και πληροφορίες για το χώρο και για τις ώρες της λειτουργίας.
                            Οι θέσεις είναι περιορισμένες, οπότε η επιλογή των συμμετεχόντων θα βασίζεται στις ειδικότητες, στην εμπείρια και στα προσόντα."

                            Comment


                              Καλησπέρα σε όλους!

                              My unique Registration Number is: 55069

                              Άντε & καλή μας επιτυχία (σε όλους). Μέχρι τη λήξη των αιτήσεων πάντως προλαβαίνουμε μερικές εκαντοντάδες τουλάχιστον ακόμη.

                              Comment


                                Διευκρινίσεις για την πρόσκληση μεταναστών στην Αυστραλία 27/9/10

                                Διευκρινίσεις για την πρόσκληση μεταναστών στην Αυστραλία

                                Comment

                                Working...
                                X