Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    για torrent μαζι με το VPN παντα με συνδεση σε server αλλης χωρας πχ μεσω Ελβετιας , θα συνιστουσα και ενα ip blocker οπως το PeerBlock , βαζοντας σε blacklist ολες τις γερμανικες διευθυνσεις.
    υπαρχει φυσικα και ο δρομος των Filehoster, πχ uploaded , οπου αποκομιζεις τα links απο warez forums, και τελος γιατι οχι και νομιμες υπηρεσιες οπως maxdome,skysnap, amazon prime instant video, watchever,netflix.

    Comment


      Originally posted by Dimitris7 View Post
      Καλό θα ήταν για έργα εδω στην Γερμανία να βρείτε κάτι online το οποίο δεν απαγορεύεται, η τουλάχιστον ειναι μια γκρίζα ζώνη, και να βλέπετε απλά, γρήγορα και κυρίως ...τζάμπα!
      Iptv εχω εγω και βλέπω ολα τα ελληνικά κανάλια,nova,otetv,και εχει και videoclub με ταινίες,παλιές και καινούριες,και εχω το κεφάλι μου ήσυχο και βλέπω οτι θελω..

      Comment


        Επείγον βοήθεια για Αμβούργο.

        Καλησπέρα σε όλους και απο μένα. Ονομάζομαι Αλέξανδρος. Πήραμε λοιπόν την απόφαση εγώ και η γυναίκα να ξεκινήσει πρώτα ο ένας για τη Γερμανία και έπειτα να ακολουθήσει ο άλλος. Ξεκίνησα λοιπόν από το Ντίσελντορφ και έπειτα από τρείς μήνες βιογραφικών και αιτήσεων κατέληξα στο Αμβούργο. Βρίσκομαι λοιπόν εδώ στο Αμβούργο τις τελευταίες δύο εβδομάδες και εργάζομαι με τρίμηνο συμβόλαιο σε εταιρεία οπότε κανείς δεν μου δίνει διαμέρισμα, χώρια που είναι δύσκολο απο οτι μαθαίνω. Αυτές τις δύο εβδομάδες έδωσα τόσα πολλά λεφτά στο ξενοδοχείο που θα μπορούσα να είχα πληρώσει ότι ζητάνε για kaution. Μέχρι την Παρασκευή θα είμαι εδώ στο ξενοδοχείο μετά δεν έχουν δωμάτιο και δεν ξέρω που θα καταλήξω. Δεν γνωρίζω κάποιον εδώ οπότε οποιαδίποτε βοήθεια καλοδεχούμενη. Θερμή παράκληση αν υπάρχει κάποιος που θέλει να συγκατικοίσει η να μοιραστεί τι στέγη του θα ήμουν ευγνόμων. Ψάχνω και σε διάφορα Γερμανικά site που νοικιάζουν δωμάτια αλλά δεν παίρνω απαντήσεις. Μόνο κάτι περίεργα spam mails μου έρχονται που ζητάνε λεφτά. Σας παρακαλώ επιγόντως βοήθεια γιατί έχω αγχωθεί και συγνώμη αν κουράζω.

        Comment


          Originally posted by axelpart View Post
          Καλησπέρα σε όλους και απο μένα. Ονομάζομαι Αλέξανδρος. Πήραμε λοιπόν την απόφαση εγώ και η γυναίκα να ξεκινήσει πρώτα ο ένας για τη Γερμανία και έπειτα να ακολουθήσει ο άλλος. Ξεκίνησα λοιπόν από το Ντίσελντορφ και έπειτα από τρείς μήνες βιογραφικών και αιτήσεων κατέληξα στο Αμβούργο. Βρίσκομαι λοιπόν εδώ στο Αμβούργο τις τελευταίες δύο εβδομάδες και εργάζομαι με τρίμηνο συμβόλαιο σε εταιρεία οπότε κανείς δεν μου δίνει διαμέρισμα, χώρια που είναι δύσκολο απο οτι μαθαίνω. Αυτές τις δύο εβδομάδες έδωσα τόσα πολλά λεφτά στο ξενοδοχείο που θα μπορούσα να είχα πληρώσει ότι ζητάνε για kaution. Μέχρι την Παρασκευή θα είμαι εδώ στο ξενοδοχείο μετά δεν έχουν δωμάτιο και δεν ξέρω που θα καταλήξω. Δεν γνωρίζω κάποιον εδώ οπότε οποιαδίποτε βοήθεια καλοδεχούμενη. Θερμή παράκληση αν υπάρχει κάποιος που θέλει να συγκατικοίσει η να μοιραστεί τι στέγη του θα ήμουν ευγνόμων. Ψάχνω και σε διάφορα Γερμανικά site που νοικιάζουν δωμάτια αλλά δεν παίρνω απαντήσεις. Μόνο κάτι περίεργα spam mails μου έρχονται που ζητάνε λεφτά. Σας παρακαλώ επιγόντως βοήθεια γιατί έχω αγχωθεί και συγνώμη αν κουράζω.
          Γεια σου Αλέξανδρε !
          Ρίξε μια ματιά στα παρακάτω λίνκ μήπως βρείς κάτι και βολευτείς.

          HostelBookers Deutschland | Hostels, Jugendherbergen & günstige Hotels

          https://www.aohostels.com/en/buchung...mber_parents=1

          Κοίτα και εδώ για διαμέρισμα.
          Mietwohnungen mieten, Wohnung mieten | kalaydo.de
          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            Ευχαριστώ πολύ patrioten. Χάρηκα πολύ για την απάντηση σου. Πραγματικά θα τα κοιτάξω αλλά πίστεψε με αυτή τη στιγμή έχω απογοητευτεί τόσο πολύ που δεν ξέρω που να βάλω το κεφάλι. Μου δώθηκε μια καλή ευκαιρεία αυτή τη σρτιγμή για τη δουλειά εδώ και πίστεψε με δεν μπορώ ούτε εκεί να συγκεντρωθώ. Συγνώμη για τα εσώψυχα και ευχαριστώ και πάλι.

            Comment


              Originally posted by axelpart View Post
              Ευχαριστώ πολύ patrioten. Χάρηκα πολύ για την απάντηση σου. Πραγματικά θα τα κοιτάξω αλλά πίστεψε με αυτή τη στιγμή έχω απογοητευτεί τόσο πολύ που δεν ξέρω που να βάλω το κεφάλι. Μου δώθηκε μια καλή ευκαιρεία αυτή τη σρτιγμή για τη δουλειά εδώ και πίστεψε με δεν μπορώ ούτε εκεί να συγκεντρωθώ. Συγνώμη για τα εσώψυχα και ευχαριστώ και πάλι.
              Να 'σαι καλά Αλέξανδρε !
              Δυστυχώς η εύρεση σπιτιού είναι δύσκολη υπόθεση(οχι μόνο εκεί, γενικότερα).
              Ψύχραιμα με ηρεμία και πολύ πείσμα και σίγουρα θα βρείς σπίτι.
              Βολέψου κάπου προσωρινά για να μην έχεις άγχος, και ψάξε συστηματικά για σπίτι, εντόπισε στα mail που στέλνεις(για σπίτι) τι γράφεις λάθος και δεν σου απαντούν. Προσοχή ! Μην στείλεις σε κανέναν λεφτά για σπίτι, μόνο πρόσωπο με πρόσωπο.
              Καλή δύναμη, όλα θα πάνε καλά
              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

              Comment


                Καλησπερα παιδια! Ξερει κανεις κατι για προσωρινη διαμονη για ενα ατομο στο Μοναχο? Οικονομικη σχετικα αν γινεται. Για 3 εβδομαδες δηλαδη περιπου... Ευχαριστω πολυ!

                Comment


                  ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΠΙΤΙΟΥ..ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΕΛΙΚΑ..

                  Γεια σας πατριωτάκια!!!Δεν περίμενα ποτέ ότι θα είναι τόσο δύσκολο να βρει κανείς σπίτι -έχοντας δουλειά κ χωρίς οικογένεια-.Μένουμε με τον άντρα μου εδώ και ένα χρόνο σε ένα χωριό κοντά στο SINGEN.Δόξα το Θεό εμείς βρήκαμε αμέσως σπίτι μέσω γνωστών.Τον Αύγουστο ανέβηκε όμως Γερμανία και ο αδερφός του άντρα μου..Βρήκε αμέσως δουλειά..αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να βρει σπίτι.. κανείς δεν τον δέχεται με την αιτιολογία ότι είναι λίγο καιρό εδώ..Αναρωτιέμαι αν όλοι αντιμετώπισαν αυτό το πρόβλημα για τόσο καιρό..3 μήνες εργασίας είναι λίγοι για να του νοικιάσει κάποιος σπίτι?όποιος γνωρίζει κάτι για την περιοχή, αν μπορεί ,ας βοηθήσει..ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

                  Comment


                    Μερικές πληροφορίες σχετικά με την εύρεση σπιτιού?

                    Γειά σας και από μένα.Έχουμε πάρει την απόφαση εγω και ο σύζηγος να φύγουμε για γερμανία. Το θέμα είναι όμως οι δυσκολίες που θα αντιμετωπίσουμε σχετικά με τη στέγαση. Αν φύγει πρώτα ο αντρας μου και βρει δουλεια και κανει συμβολαιο εργασιας θα μπορουμε μολις υπογράψει το συμβόλαιο να νοικιάσουμε σπίτι η πρεπει να περάσι καποιο χρονικο διάστημα? Βλεπετε υπάρχουν 2 κατοικιδια στη μέση τα οποία δν μπορούν να μεινουν πισω στην ελλαδα μονα... με τρομάζει αρκετά το θέμα σπιτιου, με ολα οσα έχω διαβασει κατα καιρους. παρακαλώ οποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει...

                    Comment


                      χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα ........ γελαω απο τώρα...
                      γιατι και γώ με κατοικίδιο ηρθα στην Γερμανία και μου βγηκε η παναγιτσα να βρώ σπιτι...ξερω "τα αγαπανε τα ζώα οι Γερμανοί , τα λατρέυουν , κανουν και έρωτα μερικοι.." αλλα ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ...εκτος αν γίνεται μονο στην Στουτγάρδη αυτο η τύχανε ολοι σε εμένα...αλλα εγώ με 2 δουλειές σταθερές , 2 άτομα με τσιουάουα φαγαμε τα ακυρα της ζωής μας...και απο μεσίτες και απο μή..τελικα βρήκαμε μέσω ενός γνωστού...
                      Εαν έρθεις με κατοικίδιο πάνω χωρις να εχεις λύσει το πρόβλημα στέγασης βλέπω να μένεις στον δρόμο...γιατι ουτε και σε ξενώνα ισως δεν σε αφήσουν...
                      το σπίτι ειναι η πίκρα της Γερμανίας...δυστηχώς...
                      Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                      Comment


                        Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες σου, γιατί η Στουτγκάρδη ηταν μια απο τις πόλεις που σκεφτόμουν... Αλλά αν τα πράγματα είναι τοσο δύσκολα σχετικά με τα κατοικίδια μάλλον αποκλείεται σαν προορισμός...
                        Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πως είναι η κατάσταση στη περιοχή NRW?

                        Comment


                          Το να βρείς σπίτι είναι γενικά δύσκολη υπόθεση και τα κατοικίδια την κάνουν ακόμα πίο δύσκολη. Παρόλα αυτά δεν θα έπρεπε να απογοητεύεσε ψάξτω πρώτα καλά.
                          Ποίος ο λόγος που είχες στα υπόψην σου Στουτγκάρδη; Αν έχεις λόγους που θές Στουτγκάρδη τότε ψάξε καλά για εκέι τι παίζει.
                          Αποψη μου είναι ότι γενικα σε μεγάλες πόλης και όσο πίο κοντά είσαι στο κέντρο δεν θα δεχτούν να έχει κατοικιδια. Εγώ εκει που είμαι σε ένα διαμέρισμα έχουν ένα golden retriever και δεν τους ενοχλή κανεις αλλά είναι σε κωμόπολη.
                          Οπότε ανάλογα με το που θα βρείτε εργασία κοιτάτε για περιοχές πίο έξω από την πόλη, θα είναι και πίο φθηνο το ενοίκιο.
                          Επίσης αν δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο λόγο να προτιμήσεις συγκεκριμένες πόλης κοίτα για φθηνές αρχικά περιοχές, το Μοναχο , η Φραγκφουρτη, το Αμβούργο, Στουτγκάρδη, Βερολίνο κατ εμε δεν θα πρέπει να τα κοιτάς, είναι ακριβές πόλης με μεγάλη ζήτηση. Το μεγάλη ζήτηση δεν αυξάνη μόνο το κόστος αλλά μειώνη και τις πιθανότητες να σε επιλέξουν για διαμέρισμα. Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις οι ιδιοκτήτες αναφέρουν ότι έχουν ένα διαμέρισμά για ενοικίαση ακόμα και μετά απο 2-3 μήνες και μαζευουν αιτήσεις από ενδιαφερόμενους και μετα αποφασίζουν αυτοί σε ποίον θα το δώσουν. Οπότε αν ψάχνεις διαμέρισμα στην Φρανγκφούρτη μαζί με εσένα σε κάθε διαθέσιμο θα εμφανιστούν άλλοι 100 (Φραγκφούρτη τα διαμερίσματα είναι σπάνειο είδος) όπως καταλαβαίνεις δεν πρόκειται να προτιμήσουν ένα ζευγάρι Ελλήνων που μόλις ήρθαν εναντι Γερμανών ή αλλοδαπών οι οποίοι ειναι 20 χρόνια στην χώρα.
                          Υπολόγιζε κι όλας ότι ακριβή περιοχή μπορεί ίσως να σημαίνει μεγαλύτερος μισθός αλλά τα πρώτα έξοδα θα είναι επίσης υψηλά , άλλο 3 ενοίκια εγγύηση με 400€ το ενοίκιο και άλλο με 1000€, σύν όλα τα άλλα.

                          Καλη επιτυχία και μην απογοητεύεστε.

                          Comment


                            ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΜΕΣΙΤΗΣ

                            Γεια σας! Σκοπεύω να μεταναστευσω στη Γερμανία για να ειδικευτώ στην παιδιατρική μαζί με τον αρραβωνιαστικό μου και τα 4 σκυλιά μας. Θα ήθελα τη βοήθεια σας για έναν καλό μεσίτη γιατί ξέρω ότι το να βρούμε σπίτι υπό αυτές τις συνθήκες είναι πάρα πολύ δύσκολο πράγμα!

                            Comment


                              Για να ξέρεις με 4 σκυλιά χωρις να θέλω να σε απογοητεύσω θα είναι σχεδόν αδύνατο να βρεις σπίτι ..κανεις δεν θα δώσει εκτος αν ειναι σε κανα χωριό και πάλι...Συν οτι τα σκυλια προυποθέτουν δήλωμα στην εφορία = 100 ευρώ/ανα σκυλί ανάλογα με την ράτσα με τις ποιο επικίνδυνες ράτσες στο 600 ευρώ/σκυλί.
                              Πριν έρθεις ψάξε το .. για μεσίτες θα βρείς ευκολα μέσω Immobilienscout24 .
                              Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                              Comment


                                Τα 2 Μικρά θα είναι μέσα στο σπίτι. Τα μεγάλα θα είναι έξω. Γι αυτό θέλω το σπίτι να έχει και μια αποθήκη εξωτερική να μπορούν να μπαίνουν μέσα όταν κάνει κρύο. Τώρα δεν αλλάζουν οι πιθανότητες; εννοείται ότι σπίτι για να βάλω μέσα 4 σκυλιά δεν θα έβρισκα ποτέ!!

                                Comment

                                Working...
                                X